W dzisiejszych czasach mamy naprawdę szeroki wybór zabawek dla dzieci. Nie da się ukryć, że rzeczywiście trudno jest znaleźć wśród tylu zabawek coś, co spodoba się naszej córeczce. Wiemy oczywiście, co mniej więcej jej się podoba, ale tak naprawdę wiemy także, że gusta dzieciom bardzo często się zmieniają. Sprawdźmy, co obecnie jest w modzie oraz czym lubią się bawić małe księżniczki.

Numer jeden to lalki i wszelkie akcesoria

Jeśli chodzi o zabawki dla dziewczynek, to na pewno królują lalki i to przeróżnego rodzaju. Chyba nie ma dziewczynki, która nie lubiłaby się bawić właśnie lalkami. Każda dziewczynka bawi się poprzez naśladowanie swojej mamy w dom. Jest to zabawa wbrew pozorom bardzo pouczająca. Dziewczynki sporo się uczą. Czasami sami jako rodzice jesteśmy zaskoczeni, jak odnajdują się w swojej zabawkowej kuchni, czy też jak ubierają swoje lalki.

Oczywiście sama lalka naszej córeczki nie usatysfakcjonuje. Potrzebne są jeszcze innego rodzaju akcesoria. Mogą to być ubrania dla lalek większych, pieluszki, akcesoria do włosów i tym podobne. Z kolei do popularnych lalek Barbie konieczny jest domek, różowy kabriolet, meble do każdego pomieszczenia oraz oczywiście ken.

Klocki nie tylko dla chłopców

Mogłoby się wydawać, że klocki są zabawką jedynie dla chłopców. Nic bardziej mylnego. Klockami chętnie bawią się także dziewczynki. Co prawda ich budowle się nieco różnią od tych, które stawiają chłopcy, ale są równie imponujące. Nie zapominajmy kupić klocków dziecku, ponieważ mają one niezmiernie spory wpływ na jego rozwój. Na pewno uczą kreatywności oraz zdolności manualnych.

Mówi się nawet, że dzieci, które układają dużo klocków, mają mniejsze problemy w szkole z przedmiotami technicznymi. Warto wspólnie z dzieckiem układać klocki. Wówczas z tak spędzonego czasu nasze dziecko wyniesie jeszcze więcej. Bardzo, ale to bardzo nas to cieszy. Dla nas także jest to miło spędzony czas. Na pewno produktywniej niż gapić się bez sensu w telewizor lub komputer.