Od wielu lat rodzice szukają sposobu, by zająć swoje dzieci na tyle długo, by pozwoliło to na wypicie w spokoju ciepłej kawy. Półki sklepowe uginają się od zabawek, które następnie lądują na dnie kufrów w pokojach dziecięcych. Wybór zabawki, która zainteresuje na dłużej to prawdziwe wyzwanie.

Lalki i laleczki

Zabawki dla dziewczynek na prezent to przede wszystkim lalki. Nawet jeśli to stereotypowe, dziewczynki wciąż chętnie bawią się bobasami. Małego dzidziusia można karmić, przewijać, przebierać, kąpać i wyprowadzać na spacery. Zabawa w mamę może stanowić zajęcie na długie godziny. 

Niesłabnącą popularnością cieszą się także te lalki, które mają prezentowac dorosłe kobiety. Te najczęściej umieszczane są w miniaturowych domkach, mają swoje zabawkowe samochody, a czasem także baseny. Mają mnóstwo strojów i dziewczynki chętnie je przebierają, dostosowując do roli, którą dana lalka ma akurat pełnić.

Kolorowanki i zdrapywanki

Dziewczynki lubią także zajęcia plastyczne. Niesłabnącą popularnoscią w ostatnim czasie cieszą się kolorowanki z pisakiem wodnym, które są wielokrotnego użytku – po wyschnięciu można je malować ponownie. 

Drugą ciekawą opcją są zdrapywanki. Za pomocą rysika można sprawić, że na czarnym tle pojawi się kolorowy obrazek. Dziecko, zdrapujac wierzchnią wartstwę odkrywa znajdujące się pod spodem elementy.

Tradycyjne kolorowanki wciąż nie wychodzą z mody. Ulubiony motyw, np. księżniczki, wróżki, jednorożce oraz paczka dobrze naostrzonych kredek przemienią dziewczynkę w prawdziwą artystkę. Uzupełnienie zestawu w kolorowe naklejki będzie stanowiło dodatkową atrakcję.

Puzzle i gry planszowe

Puzzle mogą być układane już przez najmłodsze dzieci. Zaczynając od obrazków składających się z dwóch elementów, pociechy uczą się układać coraz bardziej skomplikowane puzzle. 

Gry planszowe dla dziewczynek to zwykle te, które dotyczą postaci z ich ulubionych bajek. Myszka Minnie, Kraina Lodu czy Barbie to motywy najchętniej wybierane.

Należy pamiętać, że świetna zabawa nie ma płci, a dziewczynki równie chętnie sięgają po klocki, samochodzik czy piłkę.